Dwóch przyjaciół z jedną wspólną wizją życia – radość życia


Firmentorten_header

Latem 2003 roku...

Gdy dwóch przyjaciół Alexander Weinzetl i Henrik Svensson wyruszyli z plecakami na wspólną wyprawę, ich celem była Australia. To doświadczenie, entuzjazm Australijczyków i napotkanych podróżników wzbudziły w nich ogromne pragnie podzielenia się tą radością i energią z innymi.


Obydwaj byli pełni zapału...

Ukończona szkoła, studia na horyzoncie, pojawiło się pytanie – w jaki sposób wykorzystać ten cały entuzjazm i pozytywną energię? Mieli ochotę stworzyć coś nowego, tchnąć w coś życie co będzię sprawiało innym prawdziwą radość. Kolejne studenckie podróże w nieznane, tylko utwierdziły ich w tej wizji.
Firmentorten_header


Firmentorten_header

W 2006 narodził się genialny pomysł...

Zaprzyjaźnieni szwedzcy inżynierowie opracowali specjalną drukarkę, drukującą przy pomocy farbników spożywczych. Drukarkę która umożliwia wykreowanie tortu dokładnie wedle własnego pomysłu. To było to! Jako wielbiciele słodkości, pewni siebie i swojego projektu, zdobyli licencję i zaprezentowali urządzenie w całych Niemczech. Wielu cukierników było zachwyconych, jednak brakowało im odwagi aby zainwestować w taką innowację.


Mimo wszystko nie zatrzymało to obojga...

Podjęli decyzję, że samodzielnie zajmą się produkcją wymarzonych tortów i zabrali się do pracy. Do produkcji powinny być wykorzystywane, tylko i wyłącznie produkty najwyższej jakości. Przepyszne torty pokryte masą marcepanową, na której można wydrukować wszystko czego dusza zapragnie. Szeroka gama smaków i kształtów, na każdą możliwą okazję. Wszystko to czego sami by pragnęli i co sprawiałoby im najwięcej radości.
Henrik Svensson & Alexander Weinzetl


Firmentorten_header

Nadszedł sierpień 2009 roku...

Powstała strona internetowa „deineTorte.de”. Alexander und Henrik chcieli uczynić platformę internetową łatwą w obsłudze. Powinna ona umożliwiać każdemu szybkie i przyjemne wykreowanie swojego własnego wymarzonego tortu. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Coraz więcej tortów jest kreowanych i zamawianych. W taki oto sposób narodził się trwający do dziś sukces, a to wszystko dzięki autentycznej pasji i miłości do wypieków. Dzięki temu jesteśmy także obecni w wielu nowych krajach, aby móc dzielić się naszą radością z życia i coraz większym kręgiem nowych zadowolonych klientów.

Gama produktów rozrasta się...

Oprócz tortów klienci mają możliwość zamówienia babeczek, torcików, brownies czy makaroników. Także w temacie tortów fantazja była nieograniczona i w ten o to sposób w 2013 roku wprowadzono do produkcji torty w kształcie serc i cyfr. Do tego doszedł tort Face Cake umożliwiający wiele śmiesznych zdjeć. W lutym 2014 roku został otwarty Holenderski sklep internetowy jeeigenTaart.nl.

Więcej indywidualnych wypieków...

Alex und Henrik, cukiernicy i klienci mieli coraz więcej pomysłów na nowe produkty. Jednym z pomysłów były coraz popularniejsze szczególnie w Anglii niezwykłe Cake Pops i Cake Popsicle. Tego przepysznego ciasta na patyku nie powinno zabraknąć w asortymencie. Alex und Henrik wraz z zespołem cukierników podjęli decyzję o wprowadzeniu do produkcji przez siebie wykreowanych smakołyków. Cake Pops od twójTort są dużo większe od klasycznych i oblane różnorodnymi polewami. Do produkcji zostały także wprowadzone Torty Deluxe. Pracochłonne torty w rozmaitych kształtach (torebka, but, podwójna wysokość) jaki i jedyne w swoim rodzaju Rainbow Cake wielokolorowe ciasto ze słodką niespodzianką w środku w postaci czekoladowych draży. Także sklep internetowy został rozbudowany. W 2015 roku wystartował szwedzki sklep dintarta.se a w 2017 ruszył polski sklep internetowy twojtort.pl.


Partnerstwo z Dr. Oetker...

W lutym 2018 roku twójTort nawiązał współpracę z Dr. Oetker. Rozpoczęcie partnerstwa z tak renomowaną i tradycyjną firmą, było dla Alexa i Henrika szczególnym momentem. Niebawem rozpoczęto pierwsze kooperacje np. Tort Halloween ozdobiony dekoracjami cukierniczymi Dr. Oetker. Także B2B branża stała się ważna. Dzisiaj mamy już wiele tysięcy klientów biznesowych, dla których twójTort mógł wzprodukować torty i inne wypieki z logo firmowym.Najnowszy Trend Naked Cake...

Jako młoda i nowoczesna cukiernia jesteśmy skoncentrowani na rozszerzaniu gamy naszych produktów. Tu pomocne jest spojrzenie Alexa i Henrika z szerszej perspektywy, na to jakie są aktualne światowe trendy i wdrożenie ich. Najnowszym trendem są Naked Cakes. Torty nie są pokrywane ani marcepanem ani masą cukrową, pozostają „nagie”. TwojTort wykreował swój własny Naked Cake i wprowadził do sprzedaży online w 2019 roku.


10 lat deineTorte.de...

„... dziesięć lat minęło w mgnieniu oka” - Alex i Henrik Patrząc wstecz na początki i genezę powstania, tych dwóch osiągnęło bardzo wiele. Rozwinęli produkt sprawiający klientom radość i sami oddają się temu w pełni. Stworzyli klimat w którym pracownicy czują się nie tylko dobrze, ale mogą też wytwarzać produkty, które sprawiają im radość. Ta historia ma ciąg dalszy! Tych dwóch ma głowy pełne pomysłow na przyszłość. Już w tym roku zaplanowane jest przeniesienie całoego zespołu do nowej hali produkcyjnej w Kolonii – Braunsfeld. Tu będą pieczone kolejne pyszne torty. :)